Шукати в цьому блозі

середа, 11 січня 2012 р.

Ідеї для адвокації: кампанія «Я люблю бібліотеки і голосую»

Україна живе від виборів до виборів. До речі, в 2012 році ми знову голосуємо. Чи можна використати цю подію в інтересах бібліотек? Закордонний досвід свідчить, що можна. Прикладом є адвокаційна кампанія «Я люблю бібліотеки і голосую», що   була проведена Асоціацією бібліотек штату Вісконсін (США). Кампанія мала на меті нагадати суспільству, зокрема кандидатам на виборчі посади про те, що виборці ходять до бібліотек та підтримують їх. Реальним поштовхом до проведення кампанії стало зменшення бюджетного фінансування бібліотек штату на 4%.

Напередодні кампанії було проведено дослідження, яке засвідчило, що користувачі бібліотек є більш активними виборцями (85% відвідувачів бібліотек штату брали участь у попередніх виборах), ніж ті, хто не ходить до бібліотеки (60%). Організатори кампанії використали ці дані як головний аргумент впливу на майбутніх посадовців та розробили ключове повідомлення «Я люблю бібліотеки та голосую». Це повідомлення разом з логотипом кампанії було розміщено на значках, наклейках та інших інформаційно-рекламних матеріалах. Бібліотеки-учасники кампанії запрошували усіх, хто підтримує бібліотки, використовувати цю символіку під час передвиборчих заходів (зустрічей з кандидатами, громадських обговорень та інших публічних подій) як нагадування про підтримку бібліотек виборцями. Крім того, самі бібліотеки брали активну участь у передвиборчих заходах, пропонуючи усім кандидатам приміщення для зустрічей з виборцями, самі проводили  зібрання виборців, що підтримують бібліотеки, розсилали прес-релізи до місцевих засобів масової інформації.

Організатори кампанії планували розповсюдити приблизно 5000 значків та наклійок зі слоганом та логотипом кампанії. Насправді, їх було роздано понад 25 000. Люди брали символіку кампанії на зустрічі з кандидатами, тим самим нагадуючи їм про важливість фінансування бібліотек. По суті, виборці голосували не лише за тих, чи інших кандидатів, але й за бібліотеки.

Більше інформації про проведену кампанію можна знайти на сайті Асоціації бібліотек штату Вісконсін за адресою: http://www.wla.lib.wi.us/legis/lovelibs/index.htm

Немає коментарів:

Дописати коментар